बालबालिकामा भुसको आगो झैं कोरोना फैलिएको भन्दै वैज्ञानिक चिन्तित

एजेन्सी । बिना लक्षण बालबालिकाहरुमा भित्रभित्रै कयौं हप्तासम्म कोरोना फैलिरहेको छ । एक अध्ययन पश्चात वैज्ञानिकहरुले यसमा चिन्ता व्यक्त गर्न थालेका छन् । उनीहरुले कफ या श्वासप्रश्वासमा समस्या भएका बालबालिकाहरुमा कोरोना भाइरस ४ दिनसम्म रहेको पत्ता लगाएका छन् ।

उक्त अध्ययनले लक्षण नै बिना करीब २० प्रतिशत बालबालिकाहरुमा यो भाइरस तीन हप्तासम्म जीवित रहने गरेको जनाएको छ । दक्षिण कोरियाको सियोल नेशनल युनिभर्सिटी कलेज अफ मेडिसिनको अनुसन्धानकर्ताहरुको टोलीले यसबारे अध्ययन गरेको हो ।

डेली मेलमा छापिएको रिपोर्टका अनुसार अनुसन्धानकर्ताहरुले बालबालिकाहरुलाई चाँडोभन्दा चाँडो आइसोलेशनमा राख्न आवश्यक भएको छ ताकि समुदायमा यसको संक्रमण नफैलियोस् । अध्ययनको सन्दर्भमा अनुसन्धानकर्ताहरुले २१ अस्पतालमा भर्ना भएका ९१ बच्चाहरुमा परीक्षण गरेका थिए ।

कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ र कुनै पनि लक्षण भेटिए पछि यी बालबालिकाहरुको कोरोना भाइरसको परीक्षण गरिएको थियो । २० प्रतिशत बच्चाहरुमा प्रारम्भमा कुनै पनि लक्षण देखिएन तर पछि उनीहरुमा पनि लक्षण देखिन थालेको थियो ।

कफका अतिरिक्त कतिपय बालकालिकाको पेटमा समस्या र झाडापखाला पनि भएको थियो । अनुसन्धानकर्ताका अनुसार धेरैजसो बालबालिकाहरुका आफ्ना परिवारका सदस्यहरुबाट नै कोरोना संक्रमण भएको देखाएको छ । अनुसन्धानमा सहभागी बालबालिका करीब २१ दिनसम्म अवलोकन गरिएको थियो र केही दिनको फरकमा उनीहरुको कोरोना टेस्ट गरिएको थियो ।

16 COMMENTS

  1. web this is very good, I like, material that is too fantastic and, unique, continue to work if you believe eat certainly can, me comet together with hope can help you ask for permission okay totosoju

  2. web site this is very good, I like, material that is absolutely amazing and, unique, continue to work unless you sure eat certainly can, me comet with hope can support you ask for permission okay totosoju

  3. site this is really good, I like, material that is very awesome and, unique, continue to work except you sure eat certainly can, me comet with hope can support you ask for permission okay totopanen

  4. web site this is too good, I like, material that is very awesome and, unique, continue to work except you believe eat certainly can, me comet with hope can help you ask for permission okay totopanen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here