अझै चल्दैछन् विद्यालयमा क्वारेन्टिन

इन्यूज संवाददाता, असोज १३, काभ्रे ।

काभ्रेपलाञ्चोक जिल्लाका केही स्थानीय तहले विद्यालयलाई क्वारेन्टिनको रुपमा अझै प्रयोग गर्दै आएका छन् । सरकारले विद्यालयलाई निर्मलीकरण गरेर विद्यालय संचालन गर्न सक्ने गरी तयार रहन निर्देशन दिएपनि अझै विद्यालयलाई कोभिड १९ को लागि क्वारेन्टिन र आइसोलेसनलाई निरन्तरता दिइरहेको पाइएको छ ।

काभ्रेको भुम्लु गाउँपालिकाको प्रकाश माविलाई क्वारेन्टाइन मात्र होइन आवश्यक परेमा आइसोलेसनको रुपमा रुपान्तरण गर्न सकिने भुम्लुकी उपाध्यक्ष कल्पना श्रेष्ठ बताउनुहुन्छ । सरकारले विद्यालयमा क्वारेन्टिन हटाउन निर्देशन दिएपनि अन्य विकल्प नभएकोले विद्यालयलाई नै क्वारेन्टिनको रुपमा प्रयोग गरिएको उपाध्यक्ष श्रेष्ठको भनाई छ ।

मर्जरमा गएका विभिन्न विद्यालय खाली रहेकोले उक्त विद्यालयहरुको पूर्वाधारमा स्तरोन्नती गरी कोभिडका लागि आइसोलेसन बनाउन सकिने विकल्पमा कार्य भइरहेको श्रेष्ठले बताउनुभयो ।प्रकाश माविको विद्यालय रहेको भवनमा क्वारेन्टिन राखिएपनि भौतिक दुरी र सिफ्टवाइज रुपमा विद्यार्थीलाई प्रकाश क्याम्पसका पठनपाठन गराईरहेको उपाध्यक्ष श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।

काभ्रेकै मण्डनदेउपुर नगरपालिकामा समेत विद्यालयमा नै आइसोलेसन सहितको क्वारेन्टिन बनाइएको छ । मण्डनदेउपुरको वडा नम्बर ७ मा रहेको श्री कालीदेवी आधारभूत विद्यालयमा क्वारेन्टिनको रुपमा कोभिड १९ संक्रमणको शंकामा रहेका ५ जना बसिरहेका छन् । ६ जना क्वारेन्टिनमा बसेका मध्ये केही दिनअघि संक्रमणसहित १ जनामा केही स्वास्थ्य समस्या देखिएपछि धुलिखेल अस्पताल पठाइएको उक्त क्वारेन्टिनमा कार्यरत अनमी प्रजिता खरेलले जानकारी दिनुभयो ।

नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत प्रनराज न्यौपानेका अनुसार खाली रहेका विद्यालयलाई क्वारेन्टिनको रुपमा प्रयोग गरिएको जानकारी दिनुभयो ।

काभ्रेका सबैजसो गाउँपालिकाका सामुदायिक विद्यालयमा कोरोना कहरकै बीचमा पनि भौतिक रुपमा पठनपाठन शुरु भइसकेको छ ।

11 COMMENTS

  1. website this is too good, I like, material that is very fantastic and, unique, continue to work unless you believe eat certainly can, me comet with hope can support you ask for permission okay totosoju

  2. website this is too good, I like, material that is very fantastic and, unique, continue to work unless you believe eat certainly can, me comet together with hope can support you ask for permission okay totosoju

  3. web this is very good, I like, material that is very awesome and, unique, continue to work except you sure eat certainly can, me comet together hope can help you ask for permission okay totopanen

  4. web site this is too good, I like, material that is too awesome and, unique, continue to work if you sure eat certainly can, me comet together hope able help you ask for permission okay totopanen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here